1. Válaszd ki a megfelelő táskát
Több kisebb táskával vágsz neki az útnak vagy egy dög nehéz, félig bepakolt hatalmas bőrönddel lavírozol? A megfelelő táska kiválasztásával ez többé nem fordulhat elő.
A fő szempontok, ami alapján dönts a táskádról:
- Hová utazol?
- Mennyi ideig maradsz ott?
- Mit fogsz csinálni?
- Mivel utazol?
Bizony előfordulhat, hogy más és más táskára lesz szükséged. Attól függően, hogy pár napos fapados városlátogatást, tengerparti nyaralást vagy wellneshétvégét tervezel.
Erre is figyelj még oda a táska választásánál
Nem csak a a táska mérete fontos, hanem az anyaga és a súlya is fontos tényező. Egy kemény fedeles bőrönd, ami túl nehéz épp olyan rossz választás, mint egy könnyű vászonbőrönd, ami végül elszakad.
Ha sok holmid van, válassz nagy táskát. Ha kevés, akkor kicsit. Ilyen egyszerű. ;-)
Ha több táskára van szükséged, szánj időt a megfelelő kombináció megtalálására. Egy 3 részes bőröndszett, jó megoldás lehet. Személy szerint nagyon szeretem a Reisenthel utazótáskáját, amit a bőrönd teleszkópos nyelére is rögzíteni tudsz,
Ha sokat kell gyalogolnod, mondjuk átszálláskor vagy a szálláshelyre menet, válassz olyan táskát, aminek kereke van és könnyen húzhatod magad mellett vagy mögött. Macskaköves utakon a 4 kerekű bőrönd kifejezetten rossz választás. Csak szólok, hogy te ne ess az én hibámba. ;-)
2. Írj ellenőrzőlistát
Amiről úgy gondolod, hogy úgy sem felejted el, azt is írd fel! A legkézenfekvőbb dolgokat is, mint a szemüveged vagy fogkeféd. A legképtelenebb dolgokról vagyunk képesek megfeledkezni. Még rutinos utazóként is.
Ha gyakran esel abba a hibába, hogy az utolsó pillanatban, kapkodva pakolsz össze indulás előtt, próbálj meg a következő utad előtt tudatosan előre gondolkodni. Mondjuk 2 héttel indulás előtt kezdd el egy listába összeszedni, amire szükséged lehet. Legyen ez a papír mindig kéznél, hogy felírhasd, ha valami eszedbe jut. Persze a telefonon egy jegyzet épp úgy megteszi.
Az ellenőrzőlista arra is jó, hogy átértékeld, valóban mindenre szükséged lesz-e, amit elsőre felírtál. Ha a lista túl hosszúra sikerült, húzz ki róla néhány ruhát. Ne feledd, ez a legkönnyebben pótolható és a mosás is megoldható szinte minden úton.
A listára írd fel a ruhákat, piperéket, kütyüket töltőkkel, szükséges papírokat. Ne feledkezz meg az úti patikáról sem.
3. Hajtogatás helyett tekerd a ruhákat
Te is unod már, hogy megérkezve alig találod meg a bőröndben, amire szükséged van? Ráadásul minden csupa gyűrött?
Hajtogatás helyett, feltekered a ruháidat. Így kevésbé gyűrődik - próbáld, ki ha nem hiszed. Plusz a ruhák nem egymáson, hanem egymás mellett vannak. Így átláthatóbb és nem kell feltúrnod az egész bőröndöt a kedvenc pólódért.
Hihetetlen, de még helyet is spórolhatsz ezzel a módszerrel.
4. Pakolj be
Ismered a Tetrist? Naná hogy te is játszottál vele régebben. Nos képzeld el a bőröndödet úgy, mintha az lenne a játéktér és mindent, amit bele akarsz tenni pedig a különböző alakzatok.
Már csak meg kell oldanod a feladványt. Vagyis minél optimálisabban kitölteni a rendelkezésre álló helyet.
Ugye milyen izgalmasan hangzik? Máris egy játékos kihívás lett a bőrönd bepakolása.
Haladó szint, ha beszerzel néhány bőröndrendezőt, amivel tényleg gyerekjáték lesz a pakolás. Nem árulok el nagy titkot, hogy a bőröndrendezőbe is tekerve érdemes betenni a ruhákat.;-)
Nyitókép: Business photo created by pressfoto - www.freepik.com