Lili lányom rutinos táborozó, ovis ottalvós táborral kezdte 5 évesen. Ez még nekem is új felállás volt és elkövettem néhány hibát. Az évek előrehaladtával pedig tökéletesítettük a felkészülési rutint és pakolási technikát. Ma már egyedül csomagol magának. Listát ír és összepakol magának. Én meg csak ellenőrzöm a végén. Nehogy itthon maradjon pl. a fürdőruha a balatoni nyaralásról.
5 tipp a nyári tábor előtti bepakoláshoz
-
Írjatok listát
Általában a tábori tájékoztatóban is szokott lenni javaslat, hogy mit vigyen magával a gyermek. Nézzétek át közösen ezt a listát, menjetek végig a tábori programokon, nézzétek meg, milyen idő várható a tábor hetére. Ez segít abban, hogy milyen ruhára, cipőre lesz szükség. -
Beszéljétek meg, hogy mit szeretne még magával vinni: alvóska, kispárna, könyv, játék. Hívd fel a figyelmét rá, hogy a táskáját neki kell vinnie, ne legyen túl nehéz.
-
Szedjétek össze a holmikat a lista alapján
Nekünk sokat segít, ha az ágyra előre kikészítünk mindent, amit felírtunk a listára. -
Csoportosítsátok a ruhákat
Szedjétek külön a pólókat, fehérneműt, nadrágot/szoknyát. Ez segít majd az elpakolásban és ilyenkor általában kiderül, hogy túl sok cuccot írtunk össze. Itt az idő, szűkíteni a listát. -
Pakoljatok be a táskába/bőröndbe együtt
Így gyermeked tudni fogja egyedül is, mit hol talál. Vagy nem. :-D De legalább megpróbáltad. Az első táborozás alkalmával kiderült, hogy nem elég, ha együtt pakoltok. Ugyanúgy nem fogja megtalálni a tiszta ruhákat a második naptól.
Ez így szép és jó. Viszont Lili nem pakolt ki az utazótáskájából, hanem módszeresen feltúrta annak tartalmát ahányszor szüksége volt valamire.
Következő évben okosabban pakoltam
Mit csináltam másképp?
Fogtam 6 darab visszazárható tasakot, minden napra egyet, plusz egy extra garnitúrát, ha szükség lenne rá. Mindegyikbe tettem 1-1 pólót vagy ruhát, bugyit, zoknit. A nadrágok, szoknya, melegítő, pulcsi mentek „simán” a táskába. A szennyes ment vissza ugyanabba a zacskóba.
Oviban és általános iskola alsóban így pakoltunk az erdei iskolába és a táborokba. Sokkal könnyebb volt mindkettőnknek. Lili minden nap talált magának tiszta ruhát és nem hagyott el semmit. Én meg legalább emiatt nem aggódtam.
Mióta kinőtte a fenti „dedós” módszert és teljesen egyedül pakol, ő is bőröndrendezőket használ. Holnap megmutatom, hogy a családi utazásoknál nekünk hogyan váltak be a bőröndrendezők.
Görgess lejjebb nyomtatható csekklistáért!
Pakolós lista nyári táborozáshoz

Ruhák
n+1 póló
n+1 alsónemű
n+1 zokni
3 db rövidnadrág/szoknya
1 db hosszú nadrág
1 db pulcsi
melegítő
fürdőnadrág/fürdőruha
sapka
Pipere
fogkrém
fogkefe
tusfürdő
fésű/hajkefe
hajgumi, hajcsatt
naptej
sebtapasz
Egyéb
törölköző
papucs
1 pár cserecipő
napszemüveg
elemlámpa
alvóska
könyv
kisebb (társas)játékok
pénztárca
IRATKOZZ FEL A HÍRLEVÉLRE ÉS TÖLTSD LE A PAKOLÓS LISTÁT NYOMTATHATÓ FORMÁBAN!
kép: Photo by Artem Kniaz on Unsplash