Miért érdemes utazási játékokat csomagolni?
- Gyorsabban telik az idő
A játékok segítenek a gyerekeknek abban, hogy elmerüljenek a saját kis világukban. Így nemcsak ők unatkoznak kevésbé, hanem neked is marad energiád a vezetésre, pakolásra, szervezésre.
- Képernyőmentes alternatíva
Az utazás lehetőség is arra, hogy kicsit elvonjuk a gyerekeket a digitális eszközöktől. Ezek az úti játékok valódi interakciót teremtenek, beszélgetést indítanak, és visszahozzák a figyelmet a jelenbe.
- Kapcsolódást teremtenek
Legyen szó testvérekről vagy szülő-gyerek kapcsolatról, a közös játék egy olyan minőségi időt adhat, amit egyébként nehéz becsempészni a hétköznapokba.
Kipróbált utazási játékötletek, amik nálunk működtek
1. Kártyajátékok
A kártya a legpraktikusabb utazótárs. Kicsiknek ott a Memória vagy egy mese kártya, nagyobbaknak mehet az UNO, Dobble vagy egy klasszikus kártyapakli. Kocsiban is bátran bevetheted. Elő a játéktálcával, mehet a menet.
2. Mágneses játékok
A "nem potyog szét az autóban" kategória. Legyen az képkirakó vagy egy klasszikus társas mini verziója, ha mágneses, akkor nyugodtan elővehető bárhol.
3. Matricás foglalkoztatók
Tökéletes repülőre vagy várakozás idejére. Nem hangos, nem kell segítség a játékhoz, és sokszor kreatív feladatokkal fejleszti is a gyerekeket. Ráadásul olcsó, kis helyen elfér.
4. Sztorikocka
Történetindító vagy „sztorizós” képkockák, amiknél mindenki hozzáad egy elemet a meséhez. Remek családi összekacsintás, nevetés, és jó játék, amiben bárki bekapcsolódhat.
5. Rejtvények, foglalkoztatók
Sudoku, labirintus, összekötős feladatok, színezők. Egy toll, egy füzet, és indulhat az agytorna – csendben. :-)
Minett tipp anyukáknak az úti játékokhoz csomagolásához
Tedd a játékokat egy kisebb neszesszerbe vagy cipzáros rendszerezőbe, amit csak utazáskor vesznek elő a gyerekek. Ez nemcsak praktikus, de izgalmas is lesz nekik – „az úti játéktáska” mindig varázslatos dolgokat rejt.